Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Jak se změní můj život po maturitě

7. ledna 2016 v 12:44 | kru |  MÉ ČLÁNKY
Slovo "maturita" pochází z latinského slova maturitas, což znamená zralost. Jiné slovo je adjektivum maturus (zralý) tvořící základ pojmu "matura". V minulosti se na území někdejšího Československa tato zkouška oficiálně označovala jako "Zkouška dospělosti", což je dnes již jen lidové označení. Termín matura je používán také v jihoslovanských zemích, kam se "zkouška dospělosti" rozšířila díky habsburské školské tradici. Maturita, však může hodně znamenat i pro lidi, jež hranici dospělosti již dávno překročili. Vzdělání ovlivňuje a tvoří společnost, ve které žijeme. Vzdělání je i odrazem společnosti a otevírá nejednomu člověku dveře, které pro něj byly do té doby zavřené. Vzdělání nabízí nové obzory, na které díky němu můžeme dosáhnout a maturitní zkouška je právě ten pomyslný klíč k otevření dveří a odhalení nových obzorů.
I já jsem dvacet let poté, co jsem naposledy usedl do školní lavice, pocítil tlak a nutnost ve své profesi, podstoupit nelehký úkol a doplnit si vzdělání v podobě právě maturitní zkoušky. Momentálně jsem na začátku tříleté cesty a pomalými krůčky postupuji dál k cíli, ve kterém jak doufám přetrhnu cílovou pásku v podobě již zmiňované a pro mě vysněné maturity. Již dnes však mohu s čistým svědomím říct, že úspěšné absolvování školy mi přinese rozhledy v mnoha nových oborech a oblastech. Ať je to například moci se zapojit do rozhovoru o literatuře a vznést své názory, podělit se o dojmy z historie či nadhodit téma ekonomie. Vědomosti, které jsou k úspěšnému zakončení školní docházky potřebné, mi dávají možnost, sledovat různě zaměřené pořady, tvořit si vlastní pohled a moci činit závěry. A v neposlední řadě i v mém věku mi dává docházka naději, vytrhnou se z mnohdy kruté reality. Škola nám staví do cesty povinnosti, úkoly, okrádá nás o volný čas, usurpuje si naše myšlenky, nedá nám spát v obavách, že jsme něco podcenili, či byli nedůslední. Ano, spojit práci a školu

může být náročné. Nevím, jak se na to dívají jiní studenti, kteří se dali na cestu dálkového studia, pro mě se jedná jednoz
načně o pozitivum. Po nedávné a náhlé smrti mého otce, rodinných problémech a zdravotních potížích můj pohled na svět překryly černé brýle. Vyhlídky na lepší budoucnost byly ty tam a z jinak veselého a společenského člověka se stal zarputilý mrzout utápějící se ve svém žalu. Pak jednou na dveře jeho kanceláře zaklepal nadřízený a ře
Nikdo z nás nevíme dne ani hodiny, netušíme, kam nás osud zavede, nevím, jestli za tři roky ve svátečním obleku budu přebírat maturitní vysvědčení. To skutečně nevím. Ale co vím je, že i cesta je cíl a tato anabáze, na kterou jsem se vydal, mi již nyní dává více, než by mi mohla kdy vzít!kl:" Pracuješ tu už čtvrtým rokem a jsi jediný, kdo ještě nemá maturitu. Co s tím něco udělat?" V tu chvíli jsem se obával dalších povinností, ale s odstupem času vím, že je to to nejlepší, co mě v dané situaci potkalo. S přibývajícím časem začal vítr nových zážitků rozfoukávat černé vzpomínky, na které již nebylo místo, vzhledem k tomu, že je nahrazovaly získané vědomosti z výuky. Noví lidé, kteří vstoupili do mého, jak jsem si uvědomil ne tak špatného života dokázali opět probudit úsměv na měsících strnulé tváři a začal jsem si uvědomovat, že není tak špatně a že život za to stojí žít. Žít a ne jen prožívat. Nastavil jsem si metu, které jak doufám dosáhnu za tři roky, tři roky, kdy budu sice vždy v pátek před školou nervózní, jestli jsem něco nepodcenil, nebo nezapomněl, ale šťastný, že jen tak nesedím v křesle a neříkám si, že už nemám na nic náladu. Škola, učitelé, spolužáci mi už nyní dávají to, co jsem zoufale potřeboval. Kolektiv lidí, ve kterém se cítím dobře. A jak můj život změní maturita? Jak doufám, tak k lepšímu. V první řadě získá mé jméno v práci lepší prestiž, získám vědomosti, které mně usnadní si tvořit názory, vzhledem k tomu, že mi nabídnou možnosti zvážit více úhlů pohledu, dám příklad mým dětem, že úspěšné absolvování školy nám přináší možnost výběru, kterou cestou se vydat a jak věřím, můj život bude bohatší, snazší se rozhodovat k jaké straně se přiklonit a v neposlední řadě dává za pravdu pořekadlu "Nikdy není pozdě začít". Jak řekl Henry Ford: "Každý, kdo se přestane učit, je starý, ať je mu 20 nebo 80. Každý, kdo se stále učí, zůstává mladý. Je nejlepší v životě zůstat mladý."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Albertnex Albertnex | E-mail | Web | 5. června 2018 v 16:58 | Reagovat

The prostate gland is central to the part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The men's prostate is situated just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, in most cases really miserable and inconvenient to the patient as his urinary method is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.

Prostate infection, also called prostatitis, is easily the most common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections in the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of all varieties of prostate infection. It is due to bacteria found in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of the particular defect inside the gland and the persistence presence of bacteria in the urinary tract. It can be a result of trauma for the urinary tract or by infections from other regions of the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal in the prostate defect as well as the use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason approximately 90% of prostatitis cases; however, researchers have not yet to ascertain what causes these conditions. Some researchers feel that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other think that intensive exercise and heavy lifting could cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate weight loss program is important. These are some with the actions you can take and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is critical for general health and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies claim that a number of ejaculations a week will assist you to prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming over four meals of beef every week will heighten the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain an effective diet with cereals, vegetable and fruits to be sure sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most critical measure to take to be sure a proper prostate is usually to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you should opt for prostate examination at least a year.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama