Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Únor 2011

Jak je důležitá rodina

24. února 2011 v 17:16 | kru |  MÉ ČLÁNKY
Člověk je tvor společenský a to nejcennější, co v životě má, je mimo zdraví i skupina lidí, která ho provází po celé období jeho života. Společenství, které mu dává jistotu a naději, že i v nejtěžších situacích nezůstane sám a bude tu vždy někdo, o koho se bude moci opřít. Ano je to rodina!
V posledních dnech jsem si uvědomil víc než kdy jindy, že tito mě nejbližši umějí nejen brát, ale také dávat. A tak to má být. Je to jako když se zpěvák rozbíhá po pódiu a chystá se skočit do davu. Já mám oproti němu tu jistotu, že tam bude vždy někdo, kdo ty ruce zvedne a chytí mě.
I v ráji se však občas blýská. Z vlastní zkušenosti vím, jak malicherné jsou rozkoly pro, s odstupem času, nesmyslné hádky. Připravujeme se tím o čas, který bychom strávili s člověkem, na kterém nám velice záleží a kterého si vážíme. Nikdy si neodpustím promarněného času trucováním. Usmíření přišlo pozdě na to, abych mohl ujistit blízkého člověka, jak moc ho mám rád. Mohu jen doufat že o tom nikdy nepochyboval.

Jak se zima nevzdává

20. února 2011 v 15:22 | kru |  MÉ ČLÁNKY
Není to ani dva týdny, co jsem chtěl jít poprvé letos na zahradu opékat buřty. Sluneční paprsky dostaly sílu a krásných 12° lákalo lidi k procházkám. Na silnicích se začali objevovat cyklisté nadšení z počasí, které i přes to, že je únor, připomínalo jarní. I přes nepříznivé předpovědi meteorologů se mi nechtělo věřit, když jsem šel nakoupit jen v triku a rozeplé mikině, že ještě vytáhnu zimní bundu. To jsem se ovšem spletl. Zima se jen tak nevzdala a opět překvapila nejen silničáře, ale i mě a na Klenčí se snesl opět nový krásně bílý sníh.Děti zase vytáhly sáňky, na které nestačil ani dosednout prach. Mamina zanadávala nad počasím, do práce bude zase jezdit autobusem, protože zima, sníh a jízda autem u n í nejde dohromady a já si vyndal ze sklepa hrablo, které se už těšilo, že si na rok odpočine.
Všechno chce svůj čas a i já si na výborné buřtíky opečené na ohýnkem budu muset ještě nějaký ten pátek počkat.

Klenečský kostel sv. Martina 19. 2.
Pěší zóna u Staré pošty

Dva dny stačily na to, aby zima přetáhla přes náš kraj bílou peřinu. Na Jarní počasí si budeme muset ještě počkat. Přesto bylo příjemné, že na několik dní v únoru jsme je mohli už ochutnat.