Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Kocovina

28. prosince 2009 v 15:10

Kocovina je pojmenování souhrnu negativních účinků popíjení většího množství alkoholických nápojů. Kocovina se projevuje pocitem žízně, bolestí hlavy, nevolností, třesem a celkovým oslabením organizmu. Někdy se dostaví citlivost na světlo a hluk, bušení srdce, podrážděnost nebo naopak apatie.
Kocovina je způsobena kombinací výrazné dehydratace organizmu a působením acetaldehydu na organizmus. V plné míře se kocovina projeví až po odeznění tlumivých a příjemně euforizujících účinků alkoholu.

Nepřítel acetaldehyd

Acetaldehyd (CH3CHO) je společně z dehydratací hlavní příčinou kocovin, podle některých vědců je jeho vliv na kocovinu mnohem zásadnější než vliv dehydratace. Acetaldehyd je produktem reakce jater a žaludeční sliznice na etanol (to je ta součást alkoholických nápojů vyvolávající libé pocity). Acetaldehyd je 30x toxičtější než samotný etanol a přetrvává v organizmu dlouho poté co si subjektivně myslíme, že jsme se zbavili alkoholové opičky.
Acetaldehyd je zákeřný svalový jed a alkohol, na rozdíl dosud přetrvávajících mýtů ohrožuje více svaly než mozek a játra.
Tělo se proti acetaldehydu brání pomocí několika enzymů, které ho rozkládají.

Hlavní boj proti acetaldehydu a tedy proti kocovině probíhá v játrech

Když začnete popíjet alkohol, vaše játra téměř okamžité začnou přeměňovat etanol na acetaldehyd, který následně destruován na acetáty. Játra pro nás pijáky odvádějí vynikající práci. Obvykle je jim podaří zlikvidovat až 99 procent acetaldehydu. Zbytek acetaldehydu bohužel uniká do krevního oběhu a způsobuje kocovinu.
Běžná játra zvládnou odbourat zhruba 7 gramů etanolu za hodinu, u silných pijáků i 10 gramů. Jednoduchým výpočtem tedy můžeme zjistit, že játrům trvá téměř celou noc, než se zbaví alkoholu obsaženém v litrovce vína.
Acetaldehyd vytváří škodlivé látky v svalech játrech, v srdci, mozku i trávicím traktu. Nejvíce jsou poškozovány svaly. Je dokázáno, že u těžcí alkoholici jsou 5 častěji postiženi svalovým poškozením než poškozením jater či mozku.

Pozor na geny.

Někteří lidé mají odlišnou verzi 1 genu, jejich tělo pak velmi těžce odbourává acetaldehyd vznikající z etanolu. Například mezi Číňany je takových lidí okolo 50procent. Jste-li postiženi vlastnictvím takovéhoto genu, pak si pijáckých radostí mnoho neužijete. Na druhou stranu je téměř nemožné aby se s vás stal alkoholik.
A teď se dostáváme ke kladné vlastnosti acetaldehyd. Díky kocovině, kterou vyvolává a to i u nás se správnými (nepoškozenými) geny brání mnoha lidem v častějšímu holdování alkoholickým radovánkám a tím nás chrání před vznikem destruktivní závislosti.

Kouření podporuje kocovinu

Acetaldehyd se vytváří také z tabáku ve slinách. Sliny na rozdíl od jater nejsou vybaveny účinnou obranou proti acetaldehydu. Proto bývají kocoviny kuřáků těžší než nekuřáků a proto jsou také nekuřáci více ohroženi vznikem závislosti na alkoholu.

Malé množství je normální

,Acetaldehyd se v těle v malém množství vyskytuje přirozeně. Vytvářejí ho některé bakterie v slinách, vzniká při výrobě nakládané zeleniny, ale i třeba sýra, jogurtů nebo chleba. Bývá obsažen v ovoci nebo v kávě. Tělo si ale s malým množstvím poradit umí. Problém nastává až při zvýšení množství acetaldehydu například silvestrovskou pijatikou, pak přichází kocovina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama