Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Jak bojovat proti kocovině

28. prosince 2009 v 15:21
Bojovat proti kocovině je nejúčinější předtím než nastane!
Nejspolehlivějším způsobem jak předejít kocovině, neblahému to důsledku vypití většího množství alkoholu je alkohol vůbec nepít. Takovéto řešení je sice logické, ale myslím, že na Silvestra né úplně vhodné.
Před alkoholickým dýchánkem je vhodné být v co nejlepší fyzické kondici. Většího množství alkoholu by jste se neměli dotknout při a po nemoci a po výraznějším úbytku váhy a v kombinaci s antibiotiky.
Už před plánovanou pijatikou je vhodné do sebe dostat nějaké vitamínové prostředky, pít minerálku s vysokým obsahem minerálů a bobře s e najíst. Existují i speciální přípravky, určené k užívání před pitím. Několika tabletami aktivního uhlí by jste neměli nic zkazit.
Pokud pijácký dýchánek plánujete tak se nezapomeňte dopředu zásobit tím co pomáhá vaši kocovinu léčit.
Doporučuje se se před pitím snažím vypít 2-3 hrnečky pořádně silného a mastného masového vývaru. Mnoho lidí zaznamenalo úspěchy s vypitím 2-3 dl rozpuštěného prasečích nebo husího sádla.
Už před pití alkoholu si k posteli připravte 2 - 3 litry minerální vody. V průběhu noci pak minerálku průběžně popíjejte, a to i když nemáte žízeň. Dobré je také si do lednice připravit nějaké ty ovocné šťávy. Jestliže chcete vzít přípravu na pití opravdu důkladně pak zmíněnou minerálku zbavte bublinek (oxidu uhličitého).
Při samotném pití se snažte pravidelně v malých dávkách jíst. Neustálé "zakusování" považují národy, které mají v oblibě vodku a jsou považováni za umělce v konzumaci lihovin (Rusi, Ukrajinci, Poláci a další) za základ každé pijatiky. Pití se snažte zpestřovat nějakou zábavnou činností, tancujte, flirtujte, diskutujte, zúčastněte se společenských soutěží, zahrajte si kulečník, kuželky nebo karty. (Málo vhodné jsou automobilové závody, střelecké soutěže a bojové sporty) Aktivita vám pomůže lépe rozvrhnout množství vypitého alkoholu.
Alkoholické nápoje se snažte nemíchat. Pijte kromě alkoholu i nějaké nealko a to i v případě, že na něj nemáte chuť.
Teplým alkoholem (grog, svařák) a alkoholem zapíjeným nápoji obsahujícími kysličník uhličitý (nebo sektem) se opijete rychleji, což je nutno vzít v úvahu.
Při pijatice je nanejvýš vhodné co nejvíc omezit počet vykouřených cigaret. Nepřipalovat si jednu od druhé. Touto radou by se kupodivu měli hlavně řídit nekuřáci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aja Aja | 26. ledna 2015 v 12:37 | Reagovat

Přesně, nejlepší je ji předcházet, pak už nic moc nepomůže. Já třeba beru raději preventivně Alcostop, pro jistotu vždycky než jdu pít a je mi na druhý den celkem fajn, hlavně žádný bolehlav.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama