Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Jak je to s tím "MU"

25. listopadu 2009 v 8:41 | kru |  MÉ ČLÁNKY
Být na nějakém sezení, asi bych se představil: "Ahoj, jmenuji se…..Mu." Mu? Proč? Protože si už myslím, že je to mé jméno. Úplně to slyším: "Řekněte mu, že volné místo nemáme." "Vzkažte mu, že nikoho nehledáme." "Vyřiďte mu, že musím náš pohovor zrušit." "Řekněte mu, že tu nejsem." To jsou nejspíš odpovědni pánů ředitelů svým asistentům a sekretářkám, když je oslovím, nebo navštívím. Nejsou ani natolik slušní, aby se zvedli os svého rozpitého kafe a zavřeli mě dveře před nosem, osobně. Tito "chudáci" odvolávající se na světovou krizi a vozící si zadky v nových Mercedesech si krizi představují tak, že vydělají ročně místo pěti miliónů čtyři.
A slogany " Kdo chce pracovat, práci si najde" ? Jo? Já chci a přesto se mi nějak nedaří! Je to tím že pracovat nechci? Ne! Myslíte, že v naší zemi je půl milionů lidí bez práce proto, že pracovat nechtějí? To asi těžko. Myslíte, že je příjemné chodit na "Pracák" jako žebrák před kostel pro almužnu? Myslíte, že deprese a pocit zbytečnosti a méně cennosti budou snesitelnější díky těmto Vašim sloganům? Věřte tomu že ne!!! Takže, ahoj, jmenuji se Luboš a mám problém…….si najít práci.
Jen doufám, že nastalé situace nevyužije zase nějaký chytrý demagog s darem řeči, který využije lidskou chuť pracovat a nechá nás houfně vyrábět zbraně ve velkém. I to se už stalo. A jak to dopadlo? Zaměstnal lidi, dal jim práci, smysl života, cíl, pocit důležitosti a nadřazenosti, nové "náboženství" a pak si to rozdal s větší půlkou světa.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jarka Jarka | Web | 25. listopadu 2009 v 10:28 | Reagovat

Luboši přestože na mapě vidím naší oblast jen v druhé zóně barevnosti, nenašla jsem po ukončení činnosti našeho podniku taky práci. Poprvé v životě jsem byla ráda, že jsem tak stará a odešla o tři roky dřív do důchodu. Moc ti držím palce při hledání práce a nenech se ničím znechutit, nebo odradit, to štěstí se jednou musí usmát i na pana "Mu"!!

2 Natty Natty | Web | 25. listopadu 2009 v 11:15 | Reagovat

Ahojky Mu - je to krásné jméno a přišla jsem dodat alespoň trochu optimismu, protože ti rozumím. Není nic horšího pro lidské zdraví, než "nemocná duše" a tu páni v mercedesech nabízejí plnými doušky - ty nemáš práci, důchodci nedostanou přidáno, ale určitě v poplatcích ano, zdravotně nemoným se ubere na soc. dávkách atd...Luboši, jiného ti v této společnosti nezbývá, než dál si hrát na Mu a čekat, že jednou, snad...každý máme tu hvězdu nastavenou na stranu dobrou a zlou a tak věř, že ta tvá dobrá už se blíží, moc bych ti to přála a posílám sílu z Vysočiny, vždyť tady máme silné duby :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama