Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Jak jsem se koukl do Norimberka

15. července 2009 v 21:58 | kru |  MÉ ČLÁNKY
Minulý týden jsem díky náhodě podnikl cestu do sousedního Německa. Cílem byl Norimberk. Kamarád si přes inzerát domluvil koupi auta právě v tomto půlmilionovém Bavorském městě známém mimo jiné Norimberským procesem, mezinárodním soudním tribunálem, ustanoveným dle Londýnské dohody o stíhání válečných zločinců.
Škoda, že na prohlídku tohoto města, kde Karel IV. na sněmu roku 1356 uveřejnil prvních 23 článků své Zlaté buly a kde mu roku 1361 porodila jeho žena Anna Svídnická syna, pozdějšího krále Václava IV, nezbyl čas. Novou, nepoznanou zkušenost však za sebou díky této cestě mám. Jel jsem jako druhý řidič, pro případ, že se nové auto zalíbí a bude třeba ho převézt zpět do Čech. Cesta ubíhala svižně, jako spolujezdec jsem měl dostatek času na to, kochat se malebnou krajinou, prohlížet si tradiční Bavorskou architekturu a na hranicích Norimberka jsme byli za slabé dvě hodinky. Kamarád se na místě domluvil s prodejcem ku spokojenosti obou stran a na mě čekala spáteční jízda za volantem Oplu Zafira. To by nebylo nic neobvyklého, kdybych v tomto případě poprvé neřídil vůz s automatickou převodovkou.
Z počátku jsem vždy při zvýšení otáček motoru automaticky pátral po pedálu spojky a sahal po řadící páce, to však s prvními ujetými kilometry odeznělo. Milým překvapením pro mne byla i možnost dostatečného zrychlení při sešlápnutí pedálu plynu až "na podlahu". Jednoznačně musím ale říct, že řídit auto s automatickou převodovkou je.....nuda. Jako na pouti v autodromu. Myslím, že začínající řidič, pořídíc si tento vůz se nemůže nikdy naučit řídit auto s převodovkou manuální. Nadruhou stranu například pro mou ženu by bylo ideální. Odboural by se tím její strach ze řízení a panická hrůza, že jí zhasne motor třeba na křižovatce.
Vše má své pro i proti, a věřím, že bych si zvykl i na tento způsob jízdy a že se do Norimberka kouknu i jako turista a ne jen jako řidič.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama