Pro Vaše vzkazy, rady a připomínky naleznete v MENU Návštěvní knihu.
Kontakt: e-mail: Lkrutina@seznam.cz

Všechno jednou končí...

24. června 2009 v 15:40 | kru |  MÉ ČLÁNKY
...ale vždy potom něco nového začíná. Ano, čeká mě další krok. Kam? To ukáže až čas. Kdybychom si mohli prožít několik dní dopředu a pak se vrátit na start a měnit rozhodnutí, ušetřilo by nám to mnoho zklamání. Na druhou stranu bychom ale přišli i o nečekané radosti a milé překvapení.
V brzké době skončí mé působení v zaměstnání, které bylo pro mne velkou zkušeností. Mnoho mě naučilo, poznal jsem lidi, získal přátele. Není vše jen černá a bílá, je tu i šedá, ale v práci, kterou jsem vykonával se začalo už nezadržitelně černat a osobně se nemohu podílet na něčem, čemu nevěřím a pracovat pod někým ke komu nechovám úctu. No nic, alespoň mám více času na přemýšlení. Když jsem zakončil školu, připadal jsem si jako na vrcholu. Tak a je to, říkal jsem si. Tenkrát jsem si ještě neuvědomil, že je to pouze krůček. Jeden z prvních na mé cestě životem. Neřešil jsem, že přijdou další, další desítky, stovky a snad i tisíce kroků a že né každý bude příjemný. Mnoho z nich šlápne i do louže v lepším případě.
Naštěstí po zmíněném prvním krůčku přišel okamžitě další, pro mne neméně zásadní. Objevil se člověk, díky kterému i ta šlápnutí do kaluží byla snesitelná. Tento člověk je se mnou již třináct let. A vím, že když někdy klopýtnu, ona mi dokáže včas zachytit a znovu nasměrovat na tu pravou cestu.
A co dál? Ve světě kterému vládnou finance, zmítá jím jedna krize za druhou, válečné konflikty pod taktovkou zisku a moci chtivých diktátorů vítězí nad zdravým rozumem a soucitem, netečnost vůči bezpráví a násilí, v tomto světě jsem vlastně šťastný. Ano šťastný že i já mám svůj malý, imaginární soukromý ostrov, ostrov naděje, kde si soustředím lidi na kterých mi záleží a kterým záleží na mě. A vím, že i když to někdy uvidím černě, oni dokáží ty mraky rozehnat. A to není tak špatné nemyslíte?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama